Inspiracją do stworzenia bloga stał się sir Ken Robinson, który mówi, iż: "Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie" Chciałbym, aby było to miejsce, w którym wspólnie podzielimy się inspiracjami i dosięgniemy wyżyn tego, co najcenniejsze w edukacji- sukcesu ucznia i nauczyciela. Mam nadzieję, że wspólnie to osiągniemy dzięki prowadzonemu przeze mnie blogowi oraz warsztatom i webinariom
poniedziałek, 11 lutego 2019
TIK na lekcjach biologii nie jedno ma imię, czyli o kilku inspirujących miejscach w Sieci słów kilka...
Nie wiem jak Wasz, ale mój poniedziałek był bardzo intensywny. Oczywiście nie chodzi tylko o samą pracę, ale także o szukanie inspiracji do tego, aby lekcje koleżanek i kolegów- nauczycieli/ nauczycielek też stawały się bardziej atrakcyjne. Przeszukując "meandry:" Internetu znalazłem kilka fajnych stronek, które z pewnością przydadzą się nauczycielom biologii:
1. Interaktywne lekcje z Cells alive!
Cells alive to świetny zbiór pomocy interaktywnych (puzzli, filmów, gier, animacji, interaktywnych) w prosty sposób przybliżający uczniom budowę komórki, pojęcie mitozy, mejozy, genetyki i wielu innych zagadnień. Wszystko to znajdziecie pod linkiem:
https://www.cellsalive.com/
2. Biology motion
Portal w dość zabawny i jednocześnie przystępny dla uczniów sposób uatrakcyjni tematy związane m.in z :enzymami, magazynowaniem energii, trawieniem tłuszczów przez człowieka. Całe bogactwo możliwości sprawdzicie wchodząc w link:
http://www.biologyinmotion.com/
3. Świetna przygoda z Centre ofr cell
Ten portal z pewnością przypadnie nie jednemu biologowi. Dzięki dostępnym na nim materiałom i grom interaktywnym będziecie mogli w prosty sposób pokazać uczniom budowę organów człowieka, skóry, sposób powstania nowych synaps. Na tym możliwości portalu jednak się nie kończą przekonajcie się sami wchodząc w link:
https://www.centreofthecell.org/learn-play/games/
4. Coś przyjemnego na koniec, czyli Nobel prize
Dzięki portalowi Nobel prize rozwinięcie nie tylko wiedzę uczniów, ale także możecie rozbudzić ich zainteresowania poznawcze. Zawiera on gry edukacyjne, pozwalające poznać jak przebiega transfuzja krwi, w jaki sposób zbudowane są półkule mózgu. Przeprowadzicie tutaj doświadczenia Pawłowa, pokażecie także w atrakcyjny sposób, działanie DNA, cykl komórkowy, działanie EKG, budowę komórki i połączeń nerwowych w ciele człowieka. Wszystko to możecie sprawdzić wchodząc w link:
http://educationalgames.nobelprize.org/educational/
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Jestem częstym gościem. Niezwykle przydatne narzędzia. Dziękuję
OdpowiedzUsuńDziękuję. Wiernej królowej TIKów
UsuńDziękuję, poczęstuję biologów w mojej szkole:)
OdpowiedzUsuń