Inspiracją do stworzenia bloga stał się sir Ken Robinson, który mówi, iż: "Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie" Chciałbym, aby było to miejsce, w którym wspólnie podzielimy się inspiracjami i dosięgniemy wyżyn tego, co najcenniejsze w edukacji- sukcesu ucznia i nauczyciela. Mam nadzieję, że wspólnie to osiągniemy dzięki prowadzonemu przeze mnie blogowi oraz warsztatom i webinariom
wtorek, 29 stycznia 2019
Inspiracje do zajęć z rzeczywistością rozszerzoną
Wczoraj obiecałem, że jeszcze przed konferencją we Wrześni polecę Wam kilka narzędzi z rzeczywistości rozszerzonej. Słowa są po to, aby ich dotrzymywać, więc zgodnie z zapowiedzią zachęcam do korzystania z czterech wspaniałych (moim zdaniem) narzędzi:
1. Zestaw aplikacji ARflascards
To przede wszystkim propozycja do wykorzystania z najmłodszymi (starszymi przedszkolakami) lub uczniami klas 1-3. Aby z niej korzystać wystarczy pobrać Apkę na telefon, tablet lub IPADA. Opis znajdziecie tutaj
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mitchlehan.arflashcardsaa&hl=pl
Do aplikacji potrzebne są też karty, które pobierzecie ze strony:
http://arflashcards.com/
Aplikacja to niekonwencjonalny sposób wprowadzania działań arytmetycznych dla najmłodszych, nauki liter, utrwalania alfabetu,wyrazów, kolorów w języku angielskim oraz nazw planet.
2. Zasoby Naturalnego Muzeum Historycznego
American Museum&Natural History to propozycja wzbogacająca lekcje przyrody i biologii. Modele skamieniałości, zwierząt to świetny pomysł na urozmaicenie zajęć. Przeczytajcie opis APKI:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.amnh.explorer
3. Panoramy 3D
Narzędzie dostępne online pozwoli ukazać uczniom urok wielu miejsc na świecie. Przekonajcie się sami wchodząc w link:
http://www.airpano.com/
4. Baza modeli muzealnych w 3D
To doskonała propozycja na urozmaicenie lekcji historii, języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wystarczy wejść w link, aby sprawdzić możliwości portalu:
https://3d.si.edu/
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz